На 12.09.2023 во 17:30 часот во СВР Куманово било пријавено дека во Казнено-поправната установа Затвор Кшање, при преглед кај осуденикот М.С.(26) од Куманово била пронајдена прашкаста материја.

Прашкастата материја била одземена и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.