Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска напладне заедно со делегација ќе положи свежо цвеќе на споменикот на загинатите кај Карпалак, кај кружниот тек во центарот на Прилеп.

По завршување на настанот Мицкоски ќе има и изјава за медиуми.