Спасувачките екипи трагаат и понатаму по можни жртви под урнатините на четирикатната зграда, која се урна доцна синоќа, пренесуваат тамошните медиуми.

Меѓу жртвите има адвокати, кои работеле во адвокатската канцеларија во зградата што ја поседувал еден од нив, изјави огранокот на адвокатската комора.

Агенциите пишуваат дека полицијата го оградила местото каде што се урнала зградата и ги евакуирала жителите на соседната зграда од безбедносни причини.

Засега не е познато што го предизвикало уривањето.