Синоќа, околу 15:30 часот, во Полициската станица Тетово се пријавиле 48-годишниот Б.А. и 53-годишниот М.А. од тетовско Ларце, кои претходниот ден биле пријавени од 25-годишниот Н.А. од гостиварско Калиште дека околу 20:30 часот, во спортска сала во Тетово, додека извршувал новинарски задачи со колешка, му се заканувале, а дека М.А. и физички го нападнал, извести СВР Тетово.

Се расчистува и документира случајот.