Тој преку „чет-порака“ и испратил фотографија на Кејт, а не на неговиот брат – принцот Вилијам, војводата од Кембриџ, пренесуваат западните медиуми.

Како што пишува „Јаху ентертејнмент“, многумина се надеваат дека малата Лилибет Дијана, со кралската грациозност на нејзината прабаба и шармот на баба ѝ, „ќе гради нови мостови“ во кралското семејство.

Нејзиното име, инаку е спој од прекарот на кралицата Елизабета Втора и името на мајката на принцот Хари, покојната принцеза Дијана.

Сликата не е објавена во јавноста.