-На 02.05.2021 во 01.10 часот од страна на полициски службеници од ПС Тетово на ул.113 во Тетово приведен е Г.Х.(34) од Тетово, кај кого е пронајден хероин, се наведува во соопштението на МВР.

По документирање на случајот, против Г.Х. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.