На ул.„Илинденска“ во Тетово, синоќа во 21.40 часот полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода Џ.М.(25) од Тетово за издржување затворска казна.

Од МВР инфофмираа дека лицето било предадено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.