Синоќа околу 23,30 часот во угостителски објект на подрачје на Центар од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен Н.П.К.(59) од Русија, бидејќи при интервенција за нарушен јавен ред и мир истиот физички нападнал полициски службеник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.