На 15.08.2022 во 00.10 часот во Полициската станица Бит Пазар, Б.Џ.(43) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот син Б.М.(17).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.