На 04.10.2022 во 10.19 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Ж.П.(42) од с.Волково, скопско, пријавила дека на 03.10.2022 околу 18.30 часот настанал пожар во нејзината куќа во с.Волково, информираат од МВР.

Пожарот бил изгаснат, при што Ж.П. се здобила со изгореници на едната рака. Нејзе и била укажана лекарска помош во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“-Скопје. Увид бил извршен.