На 23.05.2021 во 21:40 час во СВР Скопје, Е.М.(57) од Скопје пријавил дека околу 21.30 часот пред казино на подрачје на Чаир по претходна расправија дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу пријавителот, вработен како обезбедување и Е.С.(38) од Скопје.

Направен е записник за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.