Во Полициското одделение Сарај, Н.С.(69) од с.Сарај, скопско, вчера во 16.40 часот пријавила дека од домот се одалечила нејзината ќерка М.С.(47), која имала здравствени проблеми.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.