Времето ќе биде студено а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 9, а максималната ќе достигне од 19 до 26 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 23 степени.