Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. известуваат од УХМР. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец. УВ индексот ќе биде со вредност 9.

Минималната температура ќе се движи во интервал од 12 до 21, а максималната од 29 до 40 Целзиусови степени.