Вчера Полициска станица Ресен од страна на ЈЗУ Здравствен дом Ресен било пријавено дека во с.Арвати има повредено лице.

Од страна на увидна екипа при СВР Битола и Ресен било излезено на лице место, при што било констатирано дека во близина на штала, на земјен пат, Р.Д.(25) од с.Крани, управувајќи трактор „фергусон 359“, се превртел, здобивајќи се со тешки телесни повреди.