Во незгодата со тешки телeсни повреди се здобиле возачот А.Д. и сопатникот А.Ѓ.(21) од Делчево, констатирани во Медицински центар Штип.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициско одделение Делчево.