Вчера во 19.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул.„Абас Емин“ во Охрид, патничко моторно возило „мерцедес“ со охридски регистарски ознаки, управувано од М.Л. (24) од Охрид, удрило во малолетен пешак од Охрид, соопшти МВР.

Во несреќата со телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.