Пешак загина на лице место откако денес во него удри возило пред мостот „Гоце Делчев“ кај Влада. Според информациите на „Сител“, во него удрило возило „БМВ Х5“ со кумановски регистарски таблички.

Полицијата е веќе на местото на настанот.