Веспрем му врачи отказ на тренерот кој во редовите на унгарскиот тим дојде со големи амбиции од Вардар, а прва цел му беше да ја освои Лигата на шампионите, но не успеа во тоа.

Раскинот на договорот е потврден на клупската интернет-страница и стои дека стапува на сила веднаш. 44-годишниот Шпанец беше дел од Веспрем од 2018 година.