Црногорскиот инфлуенсер Јован Радуловиќ објави видео со Новак Ѓоковиќ.

Во видеото се гледа како Радуловиќ му кажува на Ѓоковиќ шега за Рафаел Надал и Роџер Федерер. Ноле, слушај го ова… Надал и Федерер играат, а сега се префрлаат, играат добро…“, вели Црногорецот. После тоа, Ѓоковиќ накратко го прекина со прашањето: „А кој е тој?

„Така, кој е… Малиот од Швајцарија… Федерер го добива, толку добро го гази. Надал се врти и вели: Брат, знаеш ли дека јас сум за тебе Ѓоковиќ “, заклучил тој, а Ѓоковиќ и инфлуенсерот почнаа гласно да се смеат.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jovan Radulovic (@jodziir)

Инаку, Новак Ѓоковиќ по депортацијата од Австралија во четвртокот од Белград замина во Црна Гора, поточно во Тиват. Тој го посети и тамошниот манастир Острог, каде што се сретна со митрополитот Црногорски и приморски Јоаникије.