Увидна екипа на МВР е на терен, но засега не е позната причината за несреќата.

Од ТВ 24 пренесуваат дека возачите учесници во сообраќајната незгода со возило на Итна помош се пренесени во болница, но за карактерот на повредите се уште нема официјални информации.