Возејќи се во автомобил БМВ со целосна брзина се судриле со камион вчера напладне на автопатот во близина на Нојтраублинг во областа Регенсбург.

Сите од повредите починале на самото место. Според првичните информации починатите се на возраст од 27, 31, 32 и 44 години. Сите четворица се од Алексинац.

Како што може да се види на фотографиите, возилото БМВ во кое биле Србите е целосно уништено од силината на ударот.

Според извештајот на германските медиуми, за време на несреќата сообраќајот на автопатот бил забавен.

Зад воланот на камионот се наоѓал унгарски државјанин, кој бил пренесен во болница поради шокот што го претрпел.

Вака објави германски „Билд“ за несреќата: