Од  „УС Опен“, еден од четирите Гренд Слемови во Тенис, на својот Твитер профил објавија урнебесно видео во кое се потсеќаат на сите моменти во кои Новак Ѓоковиќ успеваше да ја насмее публиката.

Во видеата, тој ги имитира тенисерите Рафаел Надал, Џон Мекинроу и Марија Шарапова.

– Тенисер или стенд-ап комичар?, пишува во објавата.

Погледнете го целото видео.