На 02.02.2023 во 22:40 часот во СВР Скопје, 39-годишна жена од Скопје пријавила дека била физички нападната од нејзиниот вонбрачен партнер Р.Д.(38) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.