Вчеравечер во 21.40 часот во Полициската станица Аеродром, од Итна медициска помош било пријавено дека на ул.„Фрањо Клуз“ бил пронајден починат П.М.(37) од Скопје.

Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство. Известен е Jавен обвинител, по чија наредба телото било дадено на обдукција.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.