На списокот на Ангеловски се најдоа следниве 26 фудбалери:

Голмани: Столе Димитриоски, Дамјан Шишковски и Ристе Јанков.

Одбрана: Стефан Ристовски, Висар Муслиу, Егзон Бејтулаи, Кире Ристевски, Ѓоко Зајков, Дарко Велковски и Езџан Алиоски.

Среден ред: Аријан Адеми, Енис Барди, Стефан Спировски, Бобан Николов, Тихомир Костадинов, Ферхан Хасани, Елиф Елмас, Даниел Аврамовски, Дарко Чурлинов и Марјан Радески.

Напад: Горан Пандев, Александар Трајковски, Иван Тричковски, Влатко Стојановски, Крсте Велковски и Милан Ристовски.

„Црвено-жолтите“ на 13 јуни во Букурешт ќе играат со Австрија, четири дена подоцна исто така во романската престолнина ќе се сретнат со Украина, додека третиот натпревар од групната фаза на ЕУРО 2020 ќе го имаат на 21 јуни во Амстердам против Холандија.