МВР информира дека две лица се обиделе да силуваат млада скопајнка во населбата Тафталиџе.

-На 08.02.2022 околу 11.30 часот во СВР Скопје, 32-годишна жена од Скопје пријавила дека на ул.„Лондонска“ во Скопје две машки лица физички ја нападнале и се обиделе да ѝ извршат обљуба.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштија од полицијата.