Вчера политичките партии ја започнаа нивната кампања за претстојните локлани избори. ВМРО-ДПМНЕ кампањата ја започна во Охрид, а владејачката СДСМ ја започна во Битола.

На вчерашниот митинг се обрати членството на СДСМ, „Одиме напред, нема кочници што ќе нè застанат“, рече Заев вчера вечер од Битола, а Николовски поентираше дека СДСМ реализирала над 2000 проекти. Но овој митинг се обрати и Венко Филипче кој ги претстави кандидатите на СДСМ. Повеќе може да погледнете од видеото во продолжение.

Но, ова остана во втор план по фотографијата која ја објави контроверзниот македонски јутубер познат во јавноста како „Ритко Мадафака“. Последната драма со овој јутубер е кога битолчанецот Ритко скришно влегол во училиште, ги снимал учениците и со вулгарни зборови ги нападнал ученичките, а повеќе за тоа може да прочитате ТУКА. Тој има и други скандали како нарушени односи со целата Јутуб заедница во Македонија и слично.

За ова со коментар се јавија и Твитерџиите, а повеќе може да погледнете во продолжение.