Силно невреме го зафати Неготино попладнево. Проследено со силен ветер, дождот предизвика невреме, но нема поголеми штети.

Градоначалникот на Неготино, Горан Стојанов вели дека се чистат паднатите дрвја, а и дека активно се санираат штетите.

Во продолжение може да погледнете фотографии од невремето.

Извор: ТВ21
Извор: ТВ21