Екстравагантниот пејач објави фотографија на која позира без маица во кариран мини-фустан, што ги полуде неговите обожаватели.

За само неколку часа, фотографијата собрала над милион лајкови.

Дамјано обожава шминка, лакирани нокти, потпетици и обетки, и без оглед на неговата малку чудна слика, барем за маж, по Евровизија стана еден од најпосакуваните мажи на светот.