Откако беше решен скандалот со кокаинот на евровизиското финале и откако се утврди дека никој од членовите на бендот не користел дрога, акцентот „падна“ на неговата убава девојка.

Станува збор за 25-годишната Џорџа Солери, манекенка и инфлуенсерка од Милано која живее во Рим и која е вереница на Дамијано.

Таа на Инстаграм често објавува провокативни фотографии, позирајќи облечена во долна облека или топлес. Оваа девојка на своето тело има бројни тетоважи, а една од нив е и срцето кое го има истетовирано на прстот наместо веренички прстен.

Погледнете како изгледа прекрасната Солери: