(ФОТО) Се судрија велосипедист и мотоциклист кај Универзална

Велосипедист е повреден во сообраќајна несреќа која пред половина час се случила на булеварот „Партизански Одреди“, кај Универзална сала.

Хроника 17.06.2021. 12:02

Од Министерството за внатрешни работи за Курир потврдуваат дека кај нив има пријава за случена сообраќајна незгода во 11:20 часот, но засега немаат повеќе детали.

 

 

Во несреќата учествувале велосипедист и мотоцклист. На терен е екипа на Итната медицинска помош и полицијата.