Тешка сообраќајна несреќа се случила на булеварот Христијан Тодоровски Карпош.

Како што пренесува 24Инфо, неколку лица се повредени во судир на два автомобили попладнево во Бутел.

Полицијата врши увид. Повеќе детали во текот на денот.