Светското првенство во Катар влегува во завршницата од групната фаза. Деновиве ќе биде комплетирано третото коло, по кое ќе бидат познати сите патници во нокаут фазата.

Фановите имаат можност да бидат сведоци на многу изненадувачки резултати. Некои играчи разочараа, идентично и нивните репрезентации, а дел од познатите фудбалски имиња не добија ниту минута шанса за докажување.

Листа од фудбалери кои изненадувачки не одиграле ниту минута на СП 2022:

Ансу Фати
Пауло Дибала
Пабло Сарабија
Хуан Фојт
Анхел Кореа
Фабињо
Дани Алвес
Едуардо Камавинга
Александер-Арнолд
Тер Штеген
Лука Јовиќ
Чави Симонс
Лукас Тореира
Даниел Вас

Можеби дел од нив ќе се појават на терените во остатокот од турнирот, кој ќе заврши со големото финале на 18 декември.