Македонски државјанин почина денеска на граничниот премин Прешево. Причината, како што пренесуваат српските медиуми е срцев удар.

-Од српското обвинителство информираат дека кога тој се приближил до контролниот пункт на излезот од Србија паднал на земја, а судскиот лекар утврдил дека Македонецот починал од срцев удар, јавија српските медиуми.