На 19.04.2022 во 11:35 часот во Полициската станица Центар, З.Н.(39) од Скопје пријавил дека пред трговски центар на бул.„Кочо Рацин“ во Скопје, по претходно недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од едно лице.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.