СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.Р.(32) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна болест’’.

На 27.01.2022, полициски службеници извршиле контрола и не го пронашле пријавениот во својот дом и покрај тоа што имал решение за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат.