Денеска (10.12.2023) во 04.50 часот во СВР Скопје Л.А.(20) од Скопје пријавил дека околу 03.20 часот во дискотека во Градскиот парк во Скопје, бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.