На 10.01.2023 во 21.15 часот во Полициската станица Бит-пазар, Р.Н.Б.М.(33) од Швајцарија пријавил дека на 09.01.2023 во 21.30 часот на ул.„Перо Наков“ во Скопје, три лица со закана му го одзеле патничкото возило „тојота“ со швајцарски национални ознаки.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.