Вчера во 19:30 часот на место викано „Крстена вода“, атар на с.Белица, Македонски Брод, полициски службеници од Полициска станица Македонски Брод го лишиле од слобода С.А.(66) од Скопје, затоа што со товарно возило превезувал нелегално исечено огревно дрво и се однесувал агресивно кон Шумската полиција кои извршувале службени дејствија

. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.