Минатата недела РКЕ одлучи цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) да се зголемат за 0,50 денар/литар.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намали за 2,00 денар/литар.