МАКЕДОНИЈАОсмани ќе стане татко по третпатОбјавено пред 3 часа – 9 декември, 2023Од М. А. / Макфакс

Министерот за надворешни работи Бујар Османи преку статус на Фејсбук објави дека со сопругата го чекаат третото дете.

Османи објави фотографија со семејството со натпис „Ние петте!“.