Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска на прес конференција се заблагодари на соседна Србија за имунизацијата на македонските граѓани, но порача дека тоа што викендов го видовме таму е срам за нашата држава.

-Toa што гo видовме изминатиот викенд во Србија не треба да се повторува. Благодарам на Србија, но ова беше срам за нашата земја, вели Пендаровски.