Четириесет и шестгодишниот нишлија П.М. е повреден откако вчера околу 18.20 часот со својот автомобил удрил во дрво, кое се сркшило и паднало врз четири паркирани автомобили.

Во несреќата тој се повредил. Првичните наоди на истражителите се дека тој удрил во дрвото поради неприлагодена брзина. Повредениот бил хоспитализиран во нишката болница.