Вчера во 19:45 часот било пријавено дека во Скопје, на бул.„Никола Карев“, патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.И.(34) од село Студеничани, удрило во пешакот В.Б.(61) од Скопје.

Како што пренесе МВР, во несреќата со тешки телесни повреди се здобила В.Б., констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.