Како што соопшти МВР, приведен е од полициски службеници на СВР Тетово околу 16 часот.

Златото било сопственост на неговата сестра, а М.А. го продавал на други лица. Кражбата денеска во 15 часот ја пријавил таткото.

По документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.