Денеска (17.11.2021) околу 00.10 часот на ул.„Илинденска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Tетово го лишиле од слобода 47-годишниот М.Т. од Тетово, осуден на затворска казна.

По приведувањето, реализирано со судска наредба, тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ за издржување на казната.