-Во несреќата, со тешки телесни се здобиле сопатниците во „хјундаи“, Н.А.(42) и малолетничка, двајцата од Прилеп, констатирани во болницата во Прилеп, информира МВР.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на Полициска станица Прилеп.