Во возилото имало уште едно помладо лице кај кое не се забележани повреди, изјавиле лекарите, пренесува МИА.

На местото на несреќата интервенирала Итната медицинска помош, од каде по укажаната интервенција, со амбулантното возило веднаш се упатиле кон најблиската Клиничка болница, но момчето им подлегнало на повредите.

Од полицијата го потврдија случајот и повеќе детали за несреќата најавија во текот на утрешниот ден