На 24.05.2022 во 01:10 часот во Тетово од полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Тетово на локалниот пат Тетово-с.Саракино во близина на угостителски објект лишени од слобода се Д.О.(41), Ш.Б.(57) и Б.Е.(51) сите од тетовско затоа што во нивна близина била пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.